Stacks Image 197

Blading Games

Na początku był chaos … i pandemia, ale w tym przypadku nie wyłoniły się z niego Ziemia i Niebo, ale pasja do jazdy agresywnej na rolkach. Od słowa do słowa, w wąskiej amatorskiej grupie przyjaciół pojawił się pomysł, aby w Katowicach stworzyć event, który namiesza pozytywnie w środowisku rolkowym. Potem przyszły pomysły na inne wydarzenia i na tyle, na ile mogliśmy włączaliśmy się w nie. Doprowadziło to do zmiany nazwy pojedynczego projektu Kato Blading Games w krótszą, bardziej uniwersalną nazwę BLADING GAMES, pod którą wierzymy, że powstanie jeszcze wiele projektów angażujących ludzi w każdym wieku do uprawiania tej dyscypliny i sprawi, że jazda agresywna na rolkach wróci na swoje miejsce wśród sportów ekstremalnych. Think Big.
Naszym głównym projektem, o który szczególnie dbamy są zawody Kato Blading Games. Zawody, jak podpowiada nazwa odbywają się w Katowicach. Pierwsza edycja była debiutem organizacyjnym dla nas (jeśli chodzi o zawody rolkowe), ale dzięki świetnie dobranym współpracownikom i wydatnemu wsparciu Miasta Katowice zawody były bardzo udane i spotkały się z ciepłym przyjęciem uczestników, obserwatorów jak i osób z nami współpracujących.
Warto tu wspomnieć o nagłośnieniu i DJu, który stworzył niepowtarzalny klimat muzyczny na PTG, a także wsparciu firmy ON LEMON, która również podczas drugiej edycji będzie oficjalnym dostawcą napojów Kato Blading Games.
 
Zawody Kato Blading Games były również pierwszymi, w których zastosowaliśmy piątą kategorię startową, obok czterech, według których odbywają się zawody pod patronatem Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich. Kategoria AMATORZY została stworzona z myślą o coraz większej liczbie osób zaczynających z rolkami agresywnymi, a jednak nie mającymi szans w rywalizacji z zawodowcami. W tym roku pojawi się również, ale ze zmodyfikowanymi zasadami uczestnictwa, przez co wierzymy, że będzie bardziej sprawiedliwa. Warto zaznaczyć, że sędziowana jest według tych samych zasad, co kategorie oficjalne i przez tych samych sędziów. Naszą działalnością chcemy propagować tę odmianę rolek wśród wszystkich bez względu na wiek, płeć czy poziom umiejętności.
 
Zeszły rok był naszym przetarciem szlaków i nauką w odnalezieniu się w zawodach rolkowych na szczeblu ogólnopolskim. Dzięki obecności mediów, fotografów, a także całego zaplecza social mediów, stworzonych przez samych uczestników i obserwatorów powstało wiele godzin relacji zdjęciowych i wideo, które przez wiele tygodni były wyświetlane na Instagramie czy Facebooku.
Dało nam to szansę podnieść sobie poprzeczkę i dzięki uprzejmości władz Miasta Katowice drugą edycję Kato Blading Games organizujemy na katowickim Rynku. To bez wątpienia największy taki projekt od lat w polskiej jeździe agresywnej, gdzie najlepsi rolkarze będą mogli pokazać się szerszej publiczności już 3 czerwca. Pogodo. Trzymamy za ciebie kciuki!
 
Efektem zeszłorocznych doświadczeń jest nawiązanie współpracy z takimi firmami jak Hedonskate, FR Skates, Seba, Razors, Ground Control, SkatePro. Warto również wspomnieć, że część skateparku na katowikicm rynku powstanie dzięki firmie Techramps – jednemu z głównych wykonawców najlepszych skateparków w Polsce i nie tylko. Ponadto pojawi się jeszcze przedstawiciel branży gamingowej, firma Endorfy. Prace organizacyjne wciąż są w toku i wierzymy, że lista sponsorów jeszcze się wydłuży. Na polu wszelkiego rodzaju wydarzeń powiązanych z rolkami agresywnymi jest cały czas wiele do zrobienia, aby przyciągały coraz szerszą publiczność i sponsorów.
 
Co do przyszłości Blading Games to w planie mamy kilka pomysłów na rozbudowę portfolio eventowego zarówno pod patronatem Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich, jak i imprez rolkowych na street’cie. Przede wszystkim chcielibyśmy obudzić rywalizację w amatorach i zachęcić ich do wspólnych projektów. Wszystkie te pomysły i realizacje są ukierunkowane, aby krok po kroku odbudowywać pozycję rolek w świecie sportów ekstremalnych. Czy nam się to uda? Nie dowiemy się jak nie będziemy próbować.