Stacks Image 197

Blading Games

Na początku był chaos … i pandemia, ale w tym przypadku nie wyłoniły się z niego Ziemia i Niebo, ale pasja do jazdy agresywnej na rolkach. Od słowa do słowa, w wąskiej amatorskiej grupie przyjaciół pojawił się pomysł, aby w Katowicach stworzyć event, który namiesza pozytywnie w środowisku rolkowym. Potem przyszły pomysły na inne wydarzenia i na tyle, na ile mogliśmy włączaliśmy się w nie. Doprowadziło to do zmiany nazwy pojedynczego projektu Kato Blading Games w krótszą, bardziej uniwersalną nazwę BLADING GAMES, pod którą wierzymy, że powstanie jeszcze wiele projektów angażujących ludzi w każdym wieku do uprawiania tej dyscypliny i sprawi, że jazda agresywna na rolkach wróci na swoje miejsce wśród sportów ekstremalnych. Think Big.
Naszym głównym projektem, o który szczególnie dbamy są zawody Kato Blading Games. Zawody, jak podpowiada nazwa odbywają się w Katowicach. Pierwsza edycja była debiutem organizacyjnym dla nas (jeśli chodzi o zawody rolkowe), ale dzięki świetnie dobranym współpracownikom i wydatnemu wsparciu Miasta Katowice zawody były bardzo udane i spotkały się z ciepłym przyjęciem uczestników, obserwatorów jak i osób z nami współpracujących.
Warto tu wspomnieć o nagłośnieniu i DJu, który stworzył niepowtarzalny klimat muzyczny na PTG i na katowickim rynku, a także wsparciu firmy ON LEMON, która również podczas trzeciej edycji będzie oficjalnym dostawcą napojów Kato Blading Games.
 
Zawody Kato Blading Games były również pierwszymi, w których zastosowaliśmy piątą kategorię startową, obok czterech, według których odbywają się zawody pod patronatem Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich. Kategoria AMATORZY została stworzona z myślą o coraz większej liczbie osób zaczynających z rolkami agresywnymi, a jednak nie mającymi szans w rywalizacji z zawodowcami. W tym roku nie będzie tej kategorii, ale pojawią się dostosowane do wieku i płci kategorie PZSW (3 dla kobiet i 3 dla mężczyzn)
 
Dzięki obecności mediów, fotografów, a także całego zaplecza social mediów, stworzonych przez samych uczestników i obserwatorów powstało wiele godzin relacji zdjęciowych i wideo, które przez wiele tygodni były wyświetlane na Instagramie czy Facebooku.
Dało nam to szansę podnieść sobie poprzeczkę i dzięki uprzejmości władz Miasta Katowice drugą edycję Kato Blading Games zorganizowaliśmy na katowickim Rynku. To bez wątpienia największy taki projekt od lat w polskiej jeździe agresywnej, gdzie najlepsi rolkarze mogli pokazać się szerszej publiczności. Było niesamowicie.
 
Co do przyszłości Blading Games to w planie mamy kilka pomysłów na rozbudowę portfolio eventowego zarówno pod patronatem Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich, jak i imprez rolkowych na street’cie. Przede wszystkim chcielibyśmy obudzić rywalizację w amatorach i zachęcić ich do wspólnych projektów. Wszystkie te pomysły i realizacje są ukierunkowane, aby krok po kroku odbudowywać pozycję rolek w świecie sportów ekstremalnych. Czy nam się to uda? Nie dowiemy się jak nie będziemy próbować.

W tym roku Blading Games zaprasza nie tylko do Katowic, ale rownież na zakończenie wakacji (31.08) do Mikołowa, na kolejny przystanek Polish Rolling League!